Autor: Miroslav Beňo

Doplnky výživy na rast svalov, ktoré sa oplatia

Veľmi veľa doplnkov výživy urobí iba jedno. Oberú vás o peniaze a nijako vám nepomôžu. V skutočnostni existuje len veľmi málo doplnkov na cvičenie, ktoré fungujú.

Toto je niekoľko z nich, ktoré stoja za to. Každý mám osobne odskúšaný.

Srvátkový proteín od Gymbeam

Bez zbytočných prísad, skvelé príchute, ľahko rozpustný. Navyše, za veľmi dostupnú cenu.

Srvátkový izolát od Gymbeam

Srvátkový izolát obsahuje vyšší podiel proteínov ako klasický srvátkový koncentrát. Ten od Gymbeam má až 86% podiel proteínov, je ľahko rozpustný a obsahuje len minimum sacharidov a tukov.

Kvalitný proteín od Best Nutrition

Vynikajúci proteín s 80% podielom proteínov. Skvelý pomer jednotlivých aminokyselín. Jediná nevýhoda je, že je bez príchute. Čo však viete ľahko napraviť tým, že ho zmiešate s mliekom.

Vysokokvalitný proteín od Best Nutrition s až 97% podielom proteínu

Ide o proteín s vysokým podielom aminokyselín. V jednej dávke ich obsahuje až 97% oproti lacnejším proteínom, ktoré majú bežne okolo 80%. Nevýhoda je, takisto to, že je bez príchute, čo opäť viete ľahko vyriešiť primiešaním do mlieka.

Kreatín od Best Nutrition

Raz som vyskúšal kreatín a nič to neurobilo. Potom som vyskúšal tento a prišli výsledky. Týmto kreatínom som si na 100% istý, že patrí k najkvalitnejším na slovenskom trhu.

Kazeínový proteín od Gymbeam

Kazeín je pomaly vstrebateľný proteín, ktorý má užitočné využitie v prípadoch, keď dlhšie nebudete môcť prijať bielkoviny. Jeho niekoľkohodinové vstrebávanie ochráni svaly pred rozkladom.