Autor: Miroslav Beňo

Doplnky výživy, ktoré sa oplatia

Veľmi veľa doplnkov výživy urobí iba jedno. Oberú vás o peniaze a nijako vám nepomôžu. V skutočnostni existuje len veľmi málo doplnkov na cvičenie, ktoré fungujú.

Toto je niekoľko z nich, ktoré stoja za to. Každý mám osobne odskúšaný.

Srvátkový proteín od Gymbeam

Bez zbytočných prísad, skvelé príchute, ľahko rozpustný. Navyše, za veľmi dostupnú cenu.

Kvalitný proteín od Best Nutrition

Vynikajúci proteín s 80% podielom proteínov. Skvelý pomer jednotlivých aminokyselín. Jediná nevýhoda je, že je bez príchute. Čo však viete ľahko napraviť tým, že ho zmiešate s mliekom.

Vysokokvalitný proteín od Best Nutrition s až 97% podielom proteínu

Ide o proteín s vysokým podielom aminokyselín. V jednej dávke ich obsahuje až 97% oproti lacnejším proteínom, ktoré majú bežne okolo 80%. Nevýhoda je, takisto to, že je bez príchute, čo opäť viete ľahko vyriešiť primiešaním do mlieka.

Kreatín od Best Nutrition

Raz som vyskúšal kreatín a nič to neurobilo. Potom som vyskúšal tento a prišli výsledky. Týmto kreatínom som si na 100% istý, že patrí k najkvalitnejším na slovenskom trhu. Ak ho chcete vyskúšať. Vyberte si 500g balenie, lebo 300g už nie sú dostupné.

Kazeínový proteín od Gymbeam

Kazeín je pomaly vstrebateľný proteín, ktorý má užitočné využitie v diéte, keď chudnete. Pomalé vstrebávanie na dlhší čas oddiali rozklad svalov a pritom veľmi dobre zasýti.

Omega 3, kde aj je omega 3

Väčšina omega 3 doplnkov má v skutočnosti mizerný podiel omega 3 zdravých tukov. Len 30% a teda prijímate väčšinou len rybí tuk, čo nie je to isté, ako omega 3 mastné kyseliny. Na rozdiel od nich, doplnok od MedPharma má až 79% podiel omega 3. Na slovenskom trhu som nenašiel doplnok, ktorý by sa k takémuto pomeru čo i len približoval.